Nitelikli İş Gücünün Adresi; İÜ SEM

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM), sürekli öğrenmeyi bir yaşam ilkesi haline getirmek ve bu bilinci yaygınlaştırmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.


Sürekli öğrenmede yaş, cinsiyet ve meslek farklarının önemsiz olduğu gerçeğini benimsetmek ve üretilen bilgiyi toplumla paylaşmak amacıyla birçok eğitim faaliyeti gerçekleştiren SEM, toplumun ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Bilimsel özgürlüğü, akademik özerkliği ve eleştirel düşünceyi destekleyen SEM, Üniversitemizin eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunduğu tüm alanlarda evrensel nitelikte özgün bilgi üreterek Üniversitemizin sahip olduğu toplumsal sorumluluk bilinci ile bu bilgiyi toplumun tüm gruplarıyla paylaşıyor. 

Üniversitemizin uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda faaliyetler gerçekleştiren SEM, “Tataristan Heyetine Verilen Türkiye Cumhuriyeti’nde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Geliştirilmesi için En İyi Uygulamalar Eğitimi”, “Cezayir Tlemcen Üniversitesi ile Üniversite Yapısı ve Tanıtımı ile İlgili Gelişmeler Eğitimi” ve “Osmanlı Tarihi, Osmanlıca Yazmalar ve Arşivler Eğitimi” gibi birçok verimli eğitim düzenledi.
Konkordato Komiserliği Eğitimi Sertifika Programı, Aile Danışmanlığı Sertifika Programı ve Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı ise ön kayıtları devam eden sertifika programlarından bazılarını oluşturuyor.
SEM bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetler ve eğitim programları hakkında detaylı bilgilere şu web adresinden ulaşabilirsiniz:

https://sem.istanbul.edu.tr/tr/_


Haber: Tuğçe Ayçin
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü


Öne Çıkan Haberler

BUYAMER Yapay Zekâ ve Formel Ontoloji Atölyesi Gerçekleştirildi

“Sürdürülebilir, Adil ve Paylaşımcı Bir Türkiye Modeli”

Özbekistan Fergana Devlet Üniversitesi Heyeti İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Fuat Sezgin’e Ait Ortaya Çıkan Yeni Belgeler İSAMER İle Çalıştayda İncelendi

Diyarbakır’dan Dünyaya Uzanan Başarı Öyküsü

Hindistan İstanbul Başkonsolosu J. P. Singh, İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti