Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Ümran Saraç Emekli Oldu

Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Ümran Saraç, memurluk yıllarının ardından İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın da katıldığı törenle emekli oldu. Tören, İÜ Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda 14 Ekim’de gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mahmut Ak: “İstanbul Üniversiteli Olmak Ayrıcalıktır”

Törende konuşma gerçekleştiren İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak sözlerine, “İstanbul Üniversiteli olmak ayrıcalıktır. Nereye giderseniz gidin İstanbul Üniversitesi’nden olduğunuzu söylediğinizde bu her zaman sizi özel kılacaktır” diyerek başladı.

Enstitülerin her zaman iyi akademisyenler yetiştirdiğini kaydeden Prof. Dr. Ak, enstitülerin kurumumuz açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Her enstitüde başarıyı sağlayan çalışanların varlığının öneminden bahseden Prof. Dr. Ak, “Kaliteli insanların aramızdan ayrılmasını ne kadar istemesek de verilen kararlara saygı duymaktan öteye geçemeyiz. Ümran Hanım’ın aldığı kararların kendisine mutluluk getirmesini temenni ediyorum. İçerisinde bulunduğumuz zor sürece binaen sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum” diyerek Ümran Hanım’a iyi dileklerini iletti.

Emeklilik plaketini alan Ümran Saraç, “Çalışma hayatım boyunca mesai arkadaşlarıma ve hocalarıma katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Emekli olsam dahi herkese bir telefon kadar yakınım. Mesai arkadaşlarıma, hocalarıma ve yol arkadaşım eşime çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ümran Saraç’ın konuşmasının ve kendisine İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından plaket ve hediye takdiminin ardından tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Haber: Işıl SIPÇIK
Fotoğraf: Başar UZUN
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü


Öne Çıkan Haberler

webinar stres

Webinar: “Pandemi Döneminde Stres Yönetimi-III”

uzaktaneğitim itf

İstanbul Tıp Fakültesi’nden Online Gözlüklerle Eğitim Uygulaması

ukraynaenstitüsü ziyaret

Ukrayna Enstitüsü’nden Üniversitemize Ziyaret

Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreterimize Anlamlı Emeklilik Töreni

dişhekimliği dijitalgözlük

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Döneme Dijital Gözlükle Başladı

TÜBİTAK BİGG

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2020 Yılı Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı