“2018 TÜBA GEBİP” Ödülünü Kazanan Doç. Dr. Saadet Yüksel’e Teşekkür Töreni Gerçekleştirildi

“2018 TÜBA GEBİP” ödülünü kazanan İÜ Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Saadet Yüksel için yapılan teşekkür töreni, 7 Ocak 2019 tarihinde İÜ Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi.
2018 TÜBA GEBİP ödül töreninden kısa bir kesit ile başlatılan teşekkür töreni, İÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abuzer Kendigelen ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından yapılan konuşmalarla devam etti.


“Umarım İstanbul Üniversitesi Olarak Bu Şekilde Onurlanmaya Devam Ederiz”


İÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abuzer Kendigelen konuşmasında, “Değerli meslektaşım Saadet Yüksel’e hem bu ödüle layık görüldüğü hem de üniversitemizi, fakültemizi ve meslektaşlarımızı onurlandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Bu töreni yapmamızın iki amacı vardı. İlki bu mutluluğu birlikte paylaşmak ikincisi ise genç meslektaşlarımızı hem bu ödül konusunda bilgilendirmek hem de başvuru konusunda cesaretlendirmek. TÜBA’nın çeşitli alanlarda verdiği ödüller var. Umarım diğer ödüller de İstanbul Üniversitesi tarafından paylaşılır ve biz İstanbul Üniversitesi olarak bu şekilde onurlanmaya devam ederiz” ifadelerine yer verdi.


“Üniversitemizin Temel Vizyonu Nitelikli Araştırmalar Yapmak ve Yetkin Bireyler Yetiştirmek”


İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Üniversitemizin temel vizyonu nitelikli ve önder araştırmalar yapmak ve yetkin bireyler yetiştirmek. Bu ödüller bunun için var. Bunun bir göstergesi olarak da ödüller hep üniversitemize geliyor. Sadece TÜBA ödülleri değil, TÜBİTAK gibi diğer ödüllere de başvurarak iddiamızı sıkı tutuyoruz. Hocalarımızın emeklerinin boşa gitmeyip böyle bir ödülle taçlandırıldığını görmek bize gurur veriyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından İÜ Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Saadet Yüksel ödül takdim edildi.


“Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülüne Layık Görülmenin Gurur ve Mutluluğunu Yaşıyorum”


İÜ Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Saadet Yüksel, “26 Aralık 2018 günü Sayın Rektörümüz ve ailelerimizin katıldığı bir törenle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığım Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülüne layık görülmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. TÜBA GEBİP ödülü 2001 yılından verilen bir ödül. Amaçları, bilimsel eserleriyle ön plana çıkmış genç bilim insanlarını hem akademi çatısı altında bir araya getirmek hem de birbirleri ile etkileşime geçerek bilimsel bir bağlantı kurmak için gerekli akademik desteği vermek. Sayın Rektörümüze 2018 TÜBA GEBİP ödülleri kapsamında bizlere destek gösterdiği, bu işi başlatıp takip ettiği için ve bana inanarak hukuk alanında aday gösterdiği için çok teşekkür ederim. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yetişmiş biri olarak TÜBA GEBİP ödülünü almak ayrıca gurur verici. Her zaman İÜ Hukuk Fakültesi’nde yetişen bir hukukçuya layık işler yapmaya çalıştım. Destek olan herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


Tören hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.


Haber: Eda FİDAN
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Öne Çıkan Haberler

Uygulamalı-Örnekler-ile-İki-Farklı-“Mühendislikte-Yapay-Zeka-ve-Uygulamaları”-Kitapları-Yayınlandı

Uygulamalı Örnekler ile İki Farklı “Mühendislikte Yapay Zeka ve Uygulamaları” Kitapları Yayınlandı

İÜ-OMARŞİV-Arama-ve-Karşılaştırma-Portalı-Tanıtım-Töreni-Gerçekleştirildi

İÜ OMARŞİV Arama ve Karşılaştırma Portalı Tanıtım Töreni Gerçekleştirildi

Uluğbeyler-Süheyl-Ünver-Belgeseli-Tamamlandı

Uluğbeyler Süheyl Ünver Belgeseli Tamamlandı

“Bir-Kitap---Bir-Yazar”-Söyleşilerinin-Dördüncüsü-Gerçekleştirildi

“Bir Kitap - Bir Yazar” Söyleşilerinin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

“Uluslararası-100.-Yılında-Haremeyn-i-Şerifeyn-Medine-Müdafaası-ve-Fahreddin-Paşa-Sempozyumu”-Başladı

“Uluslararası 100. Yılında Haremeyn-i Şerifeyn Medine Müdafaası ve Fahreddin Paşa Sempozyumu” Başladı

“Kuzey-Afrika’da-Toplum-ve-Siyaset-Dönüşüm-ve-Meydan-Okumalar”-Sempozyumu-Gerçekleştirildi

“Kuzey Afrika’da Toplum ve Siyaset Dönüşüm ve Meydan Okumalar” Sempozyumu Gerçekleştirildi