“Kadınız Güçlüyüz” Etkinliği

8 Mart 2020 Dünya Kadınlar Günü'nde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Doktorclub iş birliğiyle ve İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde, İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda “Kadınız Güçlüyüz” temalı etkinlik düzenlenecek.
 
“Kadınız Güçlüyüz” etkinliğinde, ülkemizde kadın çalışan sayısının yoğun olduğu sağlık sektöründen kadınlar başta olmak üzere, kamudan, iş dünyasından, sanat ve spor camiasından kadınlar bir araya gelecek; yaşamlarında, çalışma alanlarında ve kariyerlerinde “Kadın Olmak” konusunda deneyimlerini, fikirlerini, geleceğe dair beklenti ve önerilerini katılımcılarla paylaşacak. Etkinliğimizin temel hedefleri, kadınlara istisnasız her alanda sağlanması gereken fırsat eşitliğinin önemini vurgulamak, kadınların özverili çalışmaları ve başarıları hakkında farkındalık yaratmak ve bu başarıların genç kadınlara örnek olması ve ilham vermesi için duyurulmasına yardımcı olmaktır.

“Kadınız Güçlüyüz” etkinliğine ve tüm kadınlarımıza verilen desteği sembolize etmek amacıyla organizasyon web sitesindeki “Kadınlara Destek için 100.000 Tıklama” butonuna tıklanma sayısı şimdiden 160.000'i aşmış bulunmaktadır. Yeni hedefimiz olan 200.000 tıklamaya 8 Mart tarihine kadar ulaşmayı hedefliyor, herkesi kadınlara desteğe davet ediyoruz.

Doktorclub hakkında: Doktorclub 20.000'i aşan üye hekim sayısı ile ülkemizde gerçekleşen sağlıkta dijital dönüşümün öncü kurumlarından biri olmayı başarmış yerli bir sağlık teknolojileri girişimidir. Doktorclub, hekimler için dijital dönüşüm desteği sağlarken; dünyadaki en güncel mesleki bilgileri, sağlıkta gelişen teknolojileri, meslektaşlarını ve sektör paydaşlarını dijital kanallar üzerinden hızlı ve kolay erişilebilir kılar. Doktorclub her yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel iş birliği ile Doktorclub Awards "Türkiye'nin Sağlık Ödülleri" organizasyonunu düzenlemektedir.

TARİH: 08. 03. 2020
SAAT: 10.00 – 13.30
YER: İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu Fatih/İstanbul

İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü


Yaklaşan Etkinlikler

kore kültür-politikası mutlu-binark

Araştırma Deneyimleri 12 - Prof. Dr. Mutlu Binark

dijital-dönüşüm veri-uygulamaları

Vergi Uygulamalarında Dijital Dönüşüm

proquest

Bilimsel Yayın Sürecinde Proquest Kaynaklarından Yararlanma Yöntemleri Semineri

Cultural-Encounters-in-Southeastern-Europe Sempozyum

“Cultural Encounters in Southeastern Europe” Sempozyumu

Sosyoloji Araştırma Merkezi’nden “Daha İyi Atölyeleri: Çevrimiçi”

kadınız-güçlüyüz etkinlik

“Kadınız Güçlüyüz” Etkinliği