Araştırma Deneyimleri 12 - Prof. Dr. Mutlu Binark

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Araştırma Merkezi bünyesinde düzenlenen Araştırma Deneyimleri etkinlik dizisi devam ediyor.


Araştırma Deneyimleri’nin on ikincisine Prof. Dr. Mutlu Binark, “Güney Kore'de Yaratıcı Endüstri ve Kültür Politikası Çalışmak: Benim Korem/내 한국 ve Seyyahveri “ başlıklı konuşması ile konuk olacaktır.


Konferans, 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 17:30’da Edebiyat Fakültesi Amfi 4’te gerçekleştirilecektir.

Davetlisiniz…

Prof. Dr. Mutlu Binark Kimdir?


1989 yılında Ankara Üniversitesi B.Y.Y.O. RTS. Bölümünden mezun oldu. Lisansüstü çalışmalarını Ankara Üniversitesi S.B.E’de tamamladı. 1999 yılında “İletişim Bilimleri” alanında doktora derecesi, 2003 yılında “İletişim Bilimleri” doçenti ünvanını aldı. Tokyo Üniversitesi'nde doktora saha çalışması için Japon Hükümeti bursuyla, Aarhus Üniversitesi ve Odense Üniversitesi'nde ise Danimarka Hükümeti ve TUBA bursuyla doktora sonrası çalışmalarda bulundu. 2007-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Halen Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Bilişim ve Enformasyon Teknoloji Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi SBE Bilişim Hukuku Tezsiz yüksek lisans programından mezun oldu. 2011-2016 tarihleri arasında TÜBİTAK SOBAG Danışma Kurulu üyesi olarak hizmet verdi. 2018 yılında Busan University of Foreign Studies'de (Busan, Güney Kore) Kore hükümetinin yaratıcı endüstri ve kültür politikaları üzerine 6 ay süre ile araştırma amaçlı konuk araştırmacı olarak bulundu.


Çalışma alanlarını iletişim kuramları, iletişim sosyolojisi, eleştirel medya okuryazarlığı ile yeni iletişim teknolojileri/yeni medya oluşturmaktadır. Halen veri etiği, yeni medya okuryazarlığı, yaratıcı endüstriler ve kültür politikaları üzerine çalışmalarına devam etmektedir. 


İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü


Galeri

Yaklaşan Etkinlikler

“Gözlem Geceleri” Etkinliği Devam Ediyor

Dil Merkezimizden Yabancı Dil Kursları

Parçacık Fiziğinde Bilgisayar Uygulamaları Okulu

OMAR saba-makamı konser

Mavi Salon Konserleri: Saba Makamında Eserler

istatistik sosyoloji

ÇARŞAMBA TOPLANTILARI-44: ENVER TAŞTI “Türkiye İstatistik Sistemi”

yabancı-dil türkçe sertifika

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Başlıyor