İstanbul Üniversitesi ve Çin Renmin Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Üniversitesi ve Çin Renmin Üniversitesi arasında, 15 Ocak 2019 tarihinde İÜ Rektörlük Makamı’nda düzenlenen törenle iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile İstanbul Üniversitesi ve Çin Renmin Üniversitesi arasında eğitim ve araştırma faaliyetlerine yönelik karşılıklı fayda sağlanması, ilgi alanlarının geliştirilip desteklenmesi, öğrenci değişimi, öğretim üyesi hareketliliği, ortak bilimsel çalışmalar ve iki ülke arasındaki akademik iş birliklerin geliştirilmesi hedefleniyor.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak yaptığı konuşmada İstanbul Üniversitesi’nin tarihi hakkında bilgiler verdi. İstanbul Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya önem verdilerini belirten İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Karşılıklı araştırma ve eğitim imkanlarını daha da geliştirmek istiyoruz. Bu amaçla ERASMUS ve MEVLANA programları içerisinde birçok anlaşmaya imza attık. Uluslararası alanda büyük bir güvenle yol alacağımıza inanıyoruz. Bu iş birliği ile daha birçok projelerin üretilebileceğini düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

Çin Renmin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Liu Wei de Renmin Üniversitesi’nin tarihinden ve geleneksel yapısından söz etti.

Konuşmaların ardından iş birliği protokolü İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Çin Renmin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Liu Wei tarafından imzalandı.

Protokolün imza töreni sırasında İkili Anlaşmalar Koordinatörü Prof. Dr. Ayşe Zişan Furat, Avrupa Birliği ve Uluslararası Projeler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Bekir Kayacan, Genel Türk Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlyas Topsakal, Çin Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Eyüp Sarıtaş da hazır bulundu.

Haber: Ebru SÖNMEZ
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüÖne Çıkan Haberler

“Musikimizin-Şaheserleri-Mevlevi-Ayinleri-Konseri”-İstanbul-Üniversitesi’nde-Gerçekleştirildi

“Musikimizin Şaheserleri Mevlevi Ayinleri Konseri” İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

İÜ-Kongre-ve-Kültür-Merkezi’ne-Prof.-Dr.-Fuat-Sezgin’in-İsmi-Verildi

İÜ Kongre ve Kültür Merkezi’ne Prof. Dr. Fuat Sezgin’in İsmi Verildi

Uygulamalı-Örnekler-ile-İki-Farklı-“Mühendislikte-Yapay-Zeka-ve-Uygulamaları”-Kitapları-Yayınlandı

Uygulamalı Örnekler ile İki Farklı “Mühendislikte Yapay Zeka ve Uygulamaları” Kitapları Yayınlandı

Minik-Öykü-İlik-Bağışı-Bekliyor

Minik Öykü İlik Bağışı Bekliyor

İÜ-OMARŞİV-Arama-ve-Karşılaştırma-Portalı-Tanıtım-Töreni-Gerçekleştirildi

İÜ OMARŞİV Arama ve Karşılaştırma Portalı Tanıtım Töreni Gerçekleştirildi

Uluğbeyler-Süheyl-Ünver-Belgeseli-Tamamlandı

Uluğbeyler Süheyl Ünver Belgeseli Tamamlandı