11. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) , amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve uzun vadede dünyanın her tarafından belgeselcilerin buluşacağı ve düşünce alışverişinde bulunacağı bir zemin oluşturmak amacıyla, “Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri”ni bu yıl 11. kez düzenliyor.
11.Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri, yarışmaya başvuru koşullarını taşıyan bütün belgesel filmcilere açık.
Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada başvuruların ön eleme için, en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar TRT’ye iletilmiş olması gerekmektedir.
Sonuçları 8 Mart 2019’da ilan edilecek ön elemenin ardından, seçici kurulların izleme ve değerlendirmeleri 25-28 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak ve kazananlar 29 Nisan 2019 Pazartesi günü, yönetmenler, sektör temsilcileri, basın mensupları ve festival konuklarının katılımıyla düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacaktır.

11. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri’ne ilişkin yarışma koşulları, önemli günler, ödüller gibi her türlü ayrıntılı bilgi www.trtbelgesel.com adresinde bulunmaktadır.
Galeri