Üniversitemizden Sektörel İş Birliği Protokolü

İstanbul Üniversitesi ile Volitan Danışmanlık A.Ş. ve Ekol Grup Servis ve Yönetim Hizmetler A.Ş. arasında iş birliği protokolü, 13 Şubat’ta İstanbul Üniversitesi Rektörlük makamında imzalandı.

İş birliği protokolünün imzalanmasının öncesinde İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi hakkında bilgi verdi. İstanbul Üniversitesi’nin bir araştırma üniversitesi olarak araştırma merkezlerine büyük önem verdiğini belirten Prof. Dr. Ak, üniversite olarak sinirbilim, genetik, biyomühendislik gibi alanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını aktardı. İstanbul Üniversitesi’nin İstanbul Tıp Fakültesi’nin yanı sıra, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Su Bilimleri Fakültesi, Fen Fakültesi, Onkoloji Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü gibi birimleriyle de tıbbi alanda büyük bilimsel çalışmalar yaptığını ve yetkin akademik kadrosuyla profesyoneller yetiştirdiğini kaydeden Prof. Dr. Ak, sanayi doktorası ve öncelikli alan çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. İstanbul Üniversitesi’nde YÖK 100/2000 Doktora Bursu programı kapsamında eğitim görmekte olan öğrencilerle önemli projeler gerçekleştirildiğini aktaran Prof. Dr. Ak, YÖK, TÜBİTAK ve yurt dışı bağlantılarının bir üniversite için oldukça önemli olduğuna dikkat çekti.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oral Öncül, Kurumsal İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Abdullah Özkan ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Okyar’ın da hazır bulunduğu imza töreni programı, plaket takdimi ve fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Haber: Tuğçe AYÇİN
Fotoğraf: Hüseyin AKA
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü


Öne Çıkan Haberler

iç-denetim istanbul-üniversitesi

İç Denetim Birimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

memur yemin-töreni

İstanbul Üniversitesi Aday Memur Yemin Töreni Gerçekleştirildi

lider-patronlar protokol

Lider Patronlar Birliği ile İstanbul Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

üniversite sıralama istanbul-üniversitesi başarı

İstanbul Üniversitesi Dünya Üniversiteleri Sıralamasındaki Yerini Sağlamlaştırdı

karla film prof.-dr.-ceyhan-kandemir

Mutluluğun Anlamını Arayan Bir Hikaye: Karla

malezya üniversite ziyaret

Malezya Mara Teknoloji Üniversitesi Muhasebe Fakültesi’nden Ziyaret