Koreli Gençlerin Umut Dolu Avrupa Müzikal Turu: Anna’nın Hikâyesi

İstanbul Üniversitesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Koreli Gençlerin Umut Dolu Avrupa Müzikal Turu: Anna’nın Hikâyesi”, 20 Kasım 2017 tarihinde İÜ Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.


Programın açılış konuşmalarını İÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu Temsilcisi Yansoo Che ve İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ümit Sarı yaptılar.

“Türkiye ile Kore Arasındaki İlişkinin Gelişmesini Umuyoruz”

İÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu Temsilcisi Yansoo Che konuşmasında şunları dile getirdi: “Kore’nin zor yıllarında Kore’ye yardım eden birçok ülke vardı. O ülkelerden birisi de Türkiye idi. Biz Koreliler Türkleri asla unutmayız. Biraz geç oldu ama biz müteşekkirlerimizi size sunmak istiyoruz. Bugün Kore’nin üniversite öğrencileri size hazırlamış oldukları gösteriyi sunacaklar. Bu etkinlik aracılığıyla Türkiye ile Kore arasındaki ilişkinin de gelişmesini ve mutlu zaman geçirmenizi umuyoruz.”

“Uzun Zamandır Kurulu Olan Dostluğumuza Bir Halka Daha Eklendi”

İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ümit Sarı ise konuşmasında, “Ben Rektörlük ve Üniversitem adına sizi burada ağırlamaktan memnum olduğunu söylemek istiyorum. Az önce bahsedildiği gibi uzun zamandır kurulu olan dostluğumuza bir halka da bu akşam eklenecek. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Keyifli bir gösteri izlemeniz dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Bu yıl 18 ülke ve 24 şehirde gerçekleşmekte olan Müzikal Turu dâhilinde, Koreli gençlerin hazırlamış oldukları Kore oyunları, klasik müzik ve Anna’nın hikâyesinin gösterileri yer aldı.

Program, Koreli gençlerin seslendirdiği  “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısı ile sona erdi.

Haber: Nihan SAĞDIÇ

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Öne Çıkan Haberler

İÜ Klasik Türk Bezeme Sanatları Atölyesi Tezhip ve Minyatür Sergisi Açıldı

İÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hacer Topaktaş Üstüner’e TÜBA GEBİP Ödülü Verildi

İÜ OMAR Tarafından “Atatürk’ü Anma Konseri” Düzenlendi

İÜ-Rektörü-Prof.-Dr.-Mahmut-Ak-Kültür-ve-Turizm-Bakanı-Numan-Kurtulmuş’u-Ziyaret-Etti

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u Ziyaret Etti

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak “İstinye Toplantıları”na Katıldı

Taiz Üniversitesi Rektörü İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ı Ziyaret Etti