İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nde 4. Gün Sona Erdi

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde düzenlenen İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2019’un dördüncü günü, 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü İÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleştirildi.

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2019, 19-23 Temmuz 2019 tarihleri arasında İÜ Merkez Yerleşkesi Rektörlük Binası; 24-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında ise ilgili fakültelerin kendi yerleşkelerinde devam edecek. İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nin dördüncü gününde İstanbul Üniversitesi’ni 263 öğrenci ve 528 veli olmak üzere toplam 791 kişi ziyaret etti.

Tercih ve Tanıtım Günleri 2019 kapsamında İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, öğrencilerle bir araya geldi. İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a, İÜ Genel Sekreteri Metin Küçük de eşlik etti.“Öğrencilerimizin En Doğru Seçimleri Yapabilmelerine Katkıda Bulunmayı Hedefliyoruz”

İstanbul Üniversitesi’nin köklü geçmişi, akademik imkânları ve öğretim programları ile ilgili olarak aday öğrenciler ile konuşan İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Öğrencilerimizin İstanbul Üniversitesi hakkında gerekli tüm bilgileri öğretim üyelerinden edinmelerini sağlamayı ve yükseköğretimlerinde kendileri için en doğru seçimleri yapabilmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“İstanbul Üniversitesi Bir Aile Kültürü”

İÜ Mimarlık Fakültesi’ni seçmeyi düşünen Ali Aziz Koçak, “Mimarlık Fakültesi’ni tercih etmek istiyorum. İstanbul Üniversitesi’ni seçmemin nedeni açıkçası biraz da ailem. Çünkü benim babam da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Yani İstanbul Üniversitesi bir aile kültürü bizim için. Hem onun etkisiyle hem de İstanbul Üniversitesi’nin adı itibariyle istiyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Üniversitesi ile ilgili bilgi almaya gelen öğrenci Didem Zengin ise “İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi için buraya geldim. Bunun en büyük nedeni zaten burasının çok köklü bir fakülte ve üniversite olması. Hukuk Fakültesi ve Psikoloji Bölümü ile çift anadal imkânı sağlaması da önemli. Tercihimde en önem verdiğim şey zaten bölümün bana kattığı köklülük ve diplomanın bana katacağı düzey. Tüm bunları sağlayacağına inandığım için de İstanbul Siyasal’ı tercih etmeyi düşünüyorum” dedi.
 
“İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2019” Sosyal Medya Üzerinden Takip Edilebiliyor

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2019’da aday öğrenciler, İstanbul Üniversitesi ile ilgili tüm bilgilere İstanbul Üniversitesi sosyal medya hesaplarından ulaşabilirler.

İstanbul Üniversitesi Resmi Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: @istanbuledutr
Facebook: @istanbuledutr1453
Instagram: @iu1453
Youtube: iu1453

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüÖne Çıkan Haberler

İÜ-Tercih-ve-Tanıtım-Günleri’nde-3.-Gün-Sona-Erdi

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nde 3. Gün Sona Erdi

İÜ-Tercih-ve-Tanıtım-Günleri’nde-2.-Gün-Sona-Erdi

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nde 2. Gün Sona Erdi

İÜYÖS-2019-Sınav-Sonuçları-Açıklandı

İÜYÖS 2019 Sınav Sonuçları Açıklandı

3.-Uluslararası-Avrasya-Çalışmaları-Sempozyumu-İstanbul-Üniversitesi’nde-Gerçekleştirildi

3. Uluslararası Avrasya Çalışmaları Sempozyumu İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

Prof.-Dr.-Tolga-Güver’in-“Türkiye’nin-En-Büyük-Teleskopu-için-Mikrodalga-Kinetik-Endüktans-Dedektörü”-Projesi-Uluslararası-Alanda-Önemli-Bir-Başarı-Sağladı

Prof. Dr. Tolga Güver’in “Türkiye’nin En Büyük Teleskopu için Mikrodalga Kinetik Endüktans Dedektörü” Projesi Uluslararası Alanda Önemli Bir Başarı Sağladı

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti