İÜ Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ve Eski Dekanı Prof. Dr. Dinçer Gülen Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ve eski Dekanı Prof. Dr. Dinçer Gülen, 3 Aralık’ta düzenlenen cenaze töreniyle, İÜ Rektörlük Binası’ndan son yolculuğuna uğurlandı. 

Törene Prof. Dr. Dinçer Gülen’in ailesi, yakınları, meslektaşları ve sevenleri katıldı. Özgeçmişinin okunmasıyla başlanan törende Prof. Dr. Dinçer Gülen, meslektaşları ve sevenleri tarafından yapılan konuşmalarla anıldı.

“Hocamız, İstanbul Üniversitesi İçin Çok Önemli Çalışmalar Yaptı”

Fen Fakültesi eski öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nuriddin Meriç konuşmasında, “Hocamız, gerek bölüm başkanlığı gerekse dekanlığı sırasında, üniversitenin daha önceki değerli Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ve diğer dekanlarıyla birlikte, önemli çalışmalara imza attı. İstanbul Üniversitesi’ni, ülkemizdeki üniversiteler içinde öncü konuma getirmede ve dünya üniversiteleri içerisinde ilk 500’e getirmede bu hocalarımızın bilimsel çalışmalarının katkıları çok büyük” ifadelerine yer verdi. 

Törenin sona ermesinin ardından Prof. Dr. Dinçer Gülen’in cenazesi öğle namazına müteakip, Emirgan Camii’nden kaldırılıp Emirgan Mezarlığı’na defnedildi.

Haber: Öykü Kübra DOĞAN

İÜ Kurumsal İletişim KoordinatörlüğüGaleri

Öne Çıkan Haberler

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Nitelikli Eğitim İçin; İÜ İSTARMER

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Cihan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bulgar Dili ve Edebiyatı Tanıtıldı

Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi Tanıtıldı

Bulgaristan Heyeti İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti