İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Döneme Dijital Gözlükle Başladı

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, COVID-19 pandemisi nedeniyle online eğitim sisteminde öğrenim kalitesini arttırmak amaçlı uygulamalı derslerde ve klinik uygulamalarında dijital gözlük ile canlı yayın yapmaya başladı. 

Diş hekimliği eğitiminin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de preklinik ve klinikte teorik bilgilerin yoğun pratik uygulamalar ile desteklendiği bir eğitim modeli olduğu bilgisini veren fakülte yönetimi, bu eğitimlerin yüz yüze gerçekleştirilmesinin pandemi süreci sebebiyle zorlaştığını belirtti. 

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Ak, “Öğrencilerimizin aldığı eğitimin kalitesini arttırmak ve aynı zamanda sağlıklarını da korumak amacıyla İÜ Diş Hekimliği Fakültesi dijital ve teknolojik imkanları daha fazla kullanmayı hedeflemiş, uygulamalı derslerde ve klinik uygulamalarda dijital gözlük ile canlı yayınlar yapmaya başlamıştır” açıklamalarında bulundu.

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı derslerine 5 Ekim’de başladı. İÜ Mediko Sosyal bünyesinde yer alan kliniklerde pandemi koşullarına uygun şekilde klinik uygulama dersleri yapıldı. Dersler, canlı yayınla online olarak yayınlandı. İlk defa dijital gözlük kullanılarak gerçekleştirilen yayında, öğrencilere klinikler tanıtıldı ve uygulamalar hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Haber: Işıl SIPÇIK 

İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü


Öne Çıkan Haberler

TÜBİTAK BİGG

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2020 Yılı Çağrısı İçin Ön Başvurular Alınmaya Başlandı

rafting şampiyon

Rafting Takımımız Türkiye Şampiyonu

tıp vatan kbb göz cerrahi hastane

İstanbul Tıp Fakültesi’nin Vatan Yerleşkesi’nde KBB, GÖZ ve Cerrahi Hastanesi Hizmete Açıldı

uzaktaneğitim COVID İstanbul

Üniversitemizin 2019-2020 Bahar Yarıyılı Uzaktan Eğitim Tecrübesi, Bilimsel Yayına Dönüştü

istarmer araştırma

İSTARMER’in Yaptığı “Ev Tozu Araştırması”nın Sonuçları Açıklandı

OMAR fasıl albüm

OMAR, Fasıl Geleneğini Günümüze Taşıyor