İÜ Diş Hekimliği Fakültesi “Ultrasonografi Cihazı Açılış Töreni” Gerçekleştirildi

Zekai Timur adına Güngör Timur Erze tarafından İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağışlanan Ultrasonografi Cihazı’nın Açılış Töreni, 5 Temmuz 2019 tarihinde İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleştirildi.Törenin açılış konuşmaları İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Ak ve İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Özcan tarafından yapıldı.

“Zekai Timur’un Adı Radyoloji Anabilim Dalımızda Hayat Bulacak”

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Özcan konuşmasında, “Zekai Timur, bizim aile arasındaki Zekai Abimiz, hayatla çok zamansız vedalaştı. Kısa ömrü veda değil hoş bir sedaydı aslında. Her veda da aslında bir başlangıçtır. Bu başlangıç ile Zekai Timur’un adı Radyoloji Anabilim Dalımızda hayat bulacaktır. Ben biliyorum ki kendisi onun adına yapılan bu bağışın bilinmesini istemezdi. Bu cihaz hem hastalara şifa vermekte öncü olacak hem de akademik çalışmalara ve eğitime büyük bir katkı sağlayacaktır. Böylelikle bugünkü en yeni teknoloji ve inovasyonu bir sonraki seviyeye taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

“Kıymetli Bağışçılarımızla Desteklenmek Bizi Çok Mutlu Ediyor”

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Ak, “Teknolojik ilerlemeler diğer bütün alanlarda olduğu gibi bizim alanımızda da önemlidir. Biz fakülte olarak zaten iki yıldır Rektörlüğümüzün de bize maddi ve manevi desteğiyle bu çalışmaları yapmaya başladık. Özellikle sizin gibi çok kıymetli bağışçılarımızla desteklenmek bizi çok mutlu ediyor. Hocalarımızın da gayreti bu konuda çok büyük. Öncelikle İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a şu ana kadar verdiği maddi ve manevi destekten dolayı teşekkür ediyorum. Tüm öğretim üyelerimize, bize burada toplanmamızı sağlayan İlknur Hocam başta olmak üzere tüm hocalarımıza hem eğitimde hem sağlık hizmetinde verdiği katkılardan ötürü teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Diş Hekimliği Fakültemiz Geniş Kadrosuyla Her Güzel Şeyi Hak Ediyor”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Bildiğiniz gibi üniversiteler aslında eğitim ve araştırma odaklı çalışmalar sürdürür. Üniversitelerin üçüncü ayağı topluma hizmettir ama topluma hizmet demek topluma dokunmak demektir. Diş Hekimliği Fakültemiz geniş kadrosuyla her güzel şeyi hak ediyor. Hem öğretim üyesi, hem idari personeli ve geniş bir sağlık hizmeti talep eden kitlesiyle imrenilen, gıpta edilen ve belki paydaşları tarafından da kıskanılan güzelliklere sahip. Bu güzelliklerin içerisinde tabi ki hep iyi insanlar hizmet ediyor ve bu insanların yüreğindeki iyilik bizi buraya getiriyor. Ben bu vesileyle İlknur Hanım’ı kutluyorum. Aslında böyle bir kaynağı buraya yönlendirmesi kendi içerisindeki güzelliğin neticesi oldu. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bu güzel bir gelişme ve bunun daha başka yardımlara, desteklere ve sponsorluklara da kapı açacağına benim inancım tamdır. Her şeyden önce fakültemizi akademik kadrosuyla, doktorlarıyla, hasta potansiyeliyle topluma daha iyi tanıtmamız gerekmektedir ki buradaki hizmet istediğimiz düzeyde olabilsin” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından bağışçı Zekai Timur’un ablası Güngör Timur Erze’ye plaket takdimi yapıldı.

“Bu Plaketi Büyük Bir Sevgi ve Şerefle Saklayacağım”

Güngör Timur Erze konuşmasında şu ifadelerde bulundu: “Birçok kez plaket aldım ama bugün burada aldığım bu plaket benim için çok anlamlı ve çok sevindirici. Ben bu plaketi büyük bir sevgi ve şerefle saklayacağım. Bir buçuk sene önce kardeşimi amansız bir hastalık nedeniyle dört ay gibi kısa bir sürede kaybettim. O acıyı yaşarken adının bir yerlerde anılmasını istedim. Bir eğitimci olarak önce eğitim alanında bir şeyler yapılmasını istedim. Bu süre içinde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde görev yapan yeğenim Prof. Dr. İlknur Özcan bana Diş Hekimliği Fakültesi’nde bir radyoloji bölümünün açılacağını ve burada bir ultrason odasının düzenleneceğini, bu bağışın buraya yapıldığı takdirde kardeşimin adının burada anılacağından bahsetti. İnsan sağlığında ağız ve diş sağlığının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan bir insan olarak bu teklifi severek kabul ettik ve hizmeti burada gerçekleştirdik.”

Güngör Timur Erze başta İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak olmak üzere bu hizmeti kendisine ileten Prof. Dr. İlknur Özcan’a, hizmeti geçenlere ve özellikle bu anlamlı duyguyu kendisiyle paylaşan misafirlere teşekkür etti. Konuşmasının ardından Güngör Timur Erze kardeşi için yazdığı şiiri okudu.

Açılış töreni toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Haber: Eda FİDAN
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüÖne Çıkan Haberler

Bonn-Üniversitesi’nden-Gelen-Heyet-İstanbul-Üniversitesi’ni-Ziyaret-Etti

Bonn Üniversitesi’nden Gelen Heyet İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

“İŞKUR Sosyal Çalışma Programı” Protokolü İmzalandı

“Uluslararası-Aritmetik-Günleri-Konferansı”-İstanbul-Üniversitesi’nde-Gerçekleştiriliyor

“Uluslararası Aritmetik Günleri Konferansı” İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştiriliyor

“Engelsiz-Ödülleri-Bayrak-Teslim-Töreni”-Gerçekleştirildi

“Engelsiz Ödülleri Bayrak Teslim Töreni” Gerçekleştirildi

İÜ-Fen-Fakültesi-Arş.-Gör.-Dr.-Aslı-Kuşoğlu’nun-Yayın-Başarısı

İÜ Fen Fakültesi Arş. Gör. Dr. Aslı Kuşoğlu’nun Yayın Başarısı

İÜ-İstanbul-Tıp-Fakültesi-2019-Yılı-Mezuniyet-Töreni-Geçekleştirildi

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi 2019 Yılı Mezuniyet Töreni Geçekleştirildi