İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'ya Prof. Dr. Nuri Aydın Rektör Olarak Atandı
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü’ne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13.’ü ve Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2. ve 3. maddeleri uyarınca Prof. Dr. Nuri Aydın atandı.

Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Derneği tarafından derneğin Omuz Cerrahisi Kurulu Başkanlığı’na seçilen ve Amerikan Ortopedi Akademisi tarafından verilen “American Akademy Bursu”nu almaya hak kazanan Prof. Dr. Nuri Aydın yaptığı çalışmaları ve yurt dışı faaliyetleri ile birçok başarıya sahip.


Prof. Dr. Nuri Aydın Kimdir?

Prof. Dr. Nuri Aydın, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki öğrencilik döneminde ABD’de Yale ve Pittsburgh Üniversiteleri’nde staj ve İngiltere’de lisan eğitim programlarına katıldı. Harvard Üniversitesi’nde intörnlük dönemini tamamladı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda tıpta uzmanlık eğitimini tamamladı. 2012 yılında ‘Doçent’ unvanı aldı. 2013 yılında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği’nin (SECEC) ‘Intra-European Travelling Fellowship’  eğitim bursunu almaya hak kazandı. 2016 yılında Amerikan Ortopedik Cerrahlar Akademisi (AAOS) tarafından verilen AAOS International Surgical Skills Scholarship bursunu kazandı.

Halen Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (SECEC) Doğu Avrupa Bölgesi Komite Üyeliği görevlerini yürütmektedir. 2017 yılında Profesör unvanı aldı. 2018 yılında Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (SICOT) tarafından Omuz Cerrahisi Kurul başkanlığı görevine getirilmiştir. Prof. Dr. Aydın’ın çok sayıda uluslararası yayını ve yürütmekte olduğu bilimsel projeleri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Nuri Aydın, 2014 yılından itibaren İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Transfüzyon komitesi üyeliği, 2014 yılından itibaren İÜ Rektörlüğü’ne bağlı Özel Öğrenci Komisyonu Üyeliği, 2016 yılından itibaren İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve Gelir İdaresi Süreç Yöneticiliği görevlerini yürütmektedir.


Aves ProfiliÖne Çıkan Haberler

“İstanbullu Çocukların Doğaya ve Kente Uyumu Projesi” Kapsamında İstanbul Üniversitesi Ziyaret Edildi

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2018 Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Popüler Astronomi Bilim Kitabı “Gökyüzünü Tanıyalım” 16. Baskısıyla Yeniden Yayında

İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi Hakkında Açıklama

“II. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu” Gerçekleştirildi

İÜ Fen Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi