İstanbul Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni 7 Ekim’de

İstanbul Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, 7 Ekim’de İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İÜ Rektörlüğü Atatürk ve Gençlik Anıtı’na çelenk koyma merasimi ile 13.00’te başlayacak olan açılış töreni, 14.00’te Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda devam edecek. İstanbul Üniversitesi Tanıtım Filmi’nin gösterilmesi ve İÜ Öğrenci Temsilcisi ve Araştırma Görevlisi Temsilcisinin açılış konuşmalarının ardından, İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak açılış konuşmasını gerçekleştirecek. Prof. Dr. Ak konuşmasında, İstanbul Üniversitesi’nin geçen bir yılını değerlendirecek ve önümüzdeki akademik yıl boyunca yapılacak projeler hakkında bilgi verecek.

2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, İÜ Devlet Konservatuvarı Etnomüzikoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehtap Demir solistliğinde, Piyano Anasanat Dalı’ndan Doç. Tutu Aydınoğlu ve Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı’ndan Doç. Ceren Dik’in düzenlemeleriyle “Konservatuvar’dan Sesler” dinletisinin sunulmasının ardından tamamlanacak.


Öne Çıkan Haberler

YÖK Burslarına İlişkin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Endonezya Büyükelçisi, İstanbul Üniversitesini Ziyaret Etti

Yaşlılık ve Kent Arasındaki İlişkinin Araştırıldığı Projenin Tanıtımı Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Öğrencisi En Çok Olan Üniversite Oldu

Endonezya Büyükelçisi, İstanbul Üniversitesini Ziyaret Etti

İÜ Ev Sahipliğinde Ayasofya Tarih ve Vakfa Vefa Paneli Gerçekleştirildi