İstanbul Üniversitesi Aday Memur Yemin Töreni Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi memur adaylarının asil memurluğa adım atmasını sağlayacak “Aday Memur Yemin Töreni” Programı, 12 Şubat 2020 tarihinde İÜ Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

“Burası büyük bir sosyal ortam, sosyal laboratuvar”

Törenin açılış konuşmalarını İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak gerçekleştirdi. Prof. Dr. Ak, konuşmalarına, “Sizlerin varlığı İstanbul Üniversitesi’nin canlı bir organizma olduğunun göstergesi” diyerek başladı. Üniversitenin, bu hizmetlere ihtiyacı olduğunu dile getirdi. “Üniversitemizdeki çalışma alanı bir aile ortamı. Benim de bu kurumda 37. Yılım. Yıllar içerisinde birbirinizden çok şey alacak, çok şey vereceksiniz.” ifadelerinde bulundu.

Yıllar sonra dönüp bakıldığında hep 30 yıl önceki dünyanın hatırlandığını, bu zamanları hoşgörüyle iyi bir şekilde geçirmenin bu noktadaki önemini vurgulayan Prof. Dr. Ak, bunları bilerek çalışmanın milletimize verilen hizmette bir borç olduğuna yönelik konuştu. Ardından “Bizim size vereceğimiz güvence, kurumumuzun parametresinin verdiğiniz hizmet olmasıdır” sözleriyle, kişinin verdiği emeğin kurumdaki değerine vurgu yaptı. Prof. Dr. Ak, öğrencilerin bu kuruma büyük çabalar sonucu girdiğini, bunun yanında üstün nitelik ve başarılarla mezun olarak üniversitenin ismini yaşattıklarına değindi. “Burası büyük bir sosyal ortam, sosyal laboratuvar” şeklinde konuşarak kurumun insanın sosyal hayatına olan katkılarından bahsetti.

Tören, aday memurların yemin etmesinin ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber: Rana Genç
Fotoğraf: Başar Uzun, Hüseyin Aka
İÜ Kurumsal İletişim KoordinatörlüğüÖne Çıkan Haberler

istatistik kolokyum medya

Medya Sektöründe İstatistiksel Verinin Önemi

iç-denetim istanbul-üniversitesi

İç Denetim Birimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

volitan-danışmanlık ekol-grup

Üniversitemizden Sektörel İş Birliği Protokolü

lider-patronlar protokol

Lider Patronlar Birliği ve TELPA ile İstanbul Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

üniversite sıralama istanbul-üniversitesi başarı

İstanbul Üniversitesi Dünya Üniversiteleri Sıralamasındaki Yerini Sağlamlaştırdı

karla film prof.-dr.-ceyhan-kandemir

Mutluluğun Anlamını Arayan Bir Hikaye: Karla