Felsefeye Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var

İstanbul Üniversitesi Felsefe Topluluğunun düzenlediği 33. Öğrenci Kongresi İÜ Edebiyat Fakültesi Kurul Odası’nda başladı. Öğrencilerin felsefeye ilişkin sunum yapabilecekleri bir ortam sağlayan kongrede öğrenciler hazırladıkları bildirileri sundu. Kongre 5 - 6 Aralık tarihlerinde oturumlarla devam edecek.

“Yaptığımız Her Kongre Doyurucu Bir Şekilde Bitiyor”


Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Çakmak, “Uzun yıllardır felsefe topluluğunun düzenlediği bu öğrenci kongresi için başta genç kuşağımız öğrencilere ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı. Prof. Dr. Çakmak, “Öğrenciler gerçekten güzel işler yapıyor. Yaptığımız her kongre doyurucu bir şekilde bitiyor” dedi. Felsefenin öneminden bahseden Prof. Dr. Çakmak, “Görebildiğim kadarıyla yaşadığımız dünyada felsefeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Felsefeye ihtiyaç olduğu yerde teorik anlamda problemlerin had safhada olduğu görülüyor” diye belirtti. 

Kongrenin ilk oturumunda Refika Yanık Angkasa “Yunan Polisi ve Totalitarizm Ufkunda Ortaklık”, Miray Dayıoğlu “Platon’da Diyalektik” ve Erim Bakkal “Kral Oidipus Trajedisi’nin İnformel Mantık Açısından İncelenmesi” adlı bildirilerini sundu. Kongre oturumlarla devam etti.Haber: Hande Nur Ocak
İÜ Kurumsal İletişim KoordinatörlüğüGaleri

Öne Çıkan Haberler

“İstanbul Üniversitesi En Fazla Patent Tescili Alan Kurumdur”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

İÜ Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ve Eski Dekanı Prof. Dr. Dinçer Gülen Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hollanda Başkonsolosundan İstanbul Üniversitesi’ne Ziyaret

Romanya Büyükelçisi, İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

YKS’de İlk 500’e Girerek Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerimize Laptop Hediye Edildi