3. Uluslararası Diş Hekimliği Yaz Kampı Sona Erdi

“3. Uluslararası Diş Hekimliği Yaz Kampı - International Dental Summer Camp Istanbul” İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ev sahipliğinde, 21 - 28 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yaz kampının bu yılki teması uluslararası diş hekimliği öğrencilerinin sosyal ve bilimsel yönden paylaşımını amaçlayan “Dijital Diş Hekimliği” temasıyla gerçekleşti. 

Türk öğrencilerin yanı sıra Suriye, Lübnan, Letonya, İtalya, Ürdün, İsveç, Romanya, Fas, Bosna Hersek, Almanya, Slovakya, Hindistan, Polonya, Pakistan ve Portekiz’den 33 diş hekimliği öğrencisinin katıldığı, 3. Uluslararası Diş Hekimliği Yaz Kampı, her öğrencinin kendi ülkesini ve kültürünü anlattığı tanışma etkinliğiyle başladı. 

Bilimsel program, İÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü sabah 9.00’da Prof. Dr. Altan Gülhan Özerkan Konferans Salonu’nda İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Begüm Güray Efes’in açılış konuşmasıyla başladı. Bilimsel programda İÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Volkan ARISAN ile Dr. Özgür Yıldırım Torun, Dr. Uğur Ergin, Dt. Ceylan İlhan Çiçekdağı’nın sunumları ve workshopları yer aldı.

Sekiz gün süren yaz kampında teorik ve pratik çalışmaların yanı sıra İstanbul’un eşsiz güzelliklerini ve lezzetlerini tanıtan sosyal ve kültürel organizasyonlar da yapıldı. Yoğun bilgi alışverişiyle renkli geçen yaz kampı, 26 Temmuz Cuma günü katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Haber:Deniz Öztürkgil
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Öne Çıkan Haberler

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu İstanbul Üniversitesi’nde Toplandı

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Yaz Okulu Dersleri İstanbul Üniversitesi’nde Başladı

Topkapı Kültür Parkı’nda “Ebu Nasr El-Farabi Evi” Açıldı

Afganistan Başkonsolosu Zekria Barakzai, İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ı Ziyaret Etti

Gençlik Ve Spor Bakanlığı İle İstanbul Üniversitesi Arasında “Gençlik Ve Gönüllülük İş Birliği Protokolü” İmzalandı

İstanbul Üniversitesi’nde “Kütüphaneci Gözüyle: Renkler, Yüzler, Şehirler Fotoğraf Sergisi” Açıldı