20.000’i aşkın eğitim materyali öğrencilerimizin kullanımına sunuldu

İstanbul Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu’nun yeni tip koronavirüs hastalığı (COVID-19) pandemisi nedeniyle aldığı karar doğrultusunda örgün öğretimlerin teorik derslerini uzaktan eğitim yöntemiyle sürdürmeye devam ediyor. Üniversitemiz bünyesinde yapılandırılan Öğrenme Yönetim Sistemi’nde şu ana kadar sekiz farklı içerik türünde (ders kitabı, ders notu, ders sunumu, ders videosu, ders kitabı linki, ders notu linki, ders sunumu linki, ders videosu linki) 20.000’i aşkın eğitim materyali öğrencilerimizin kullanımına sunuldu.

Kısa süre içerisinde bu yoğunlukta bir eğitim materyalinin öğrencilerimize sunulması, üniversitemizin eğitim-öğretim kapasitesi ile bilgi birikimini de ortaya koydu.

Materyaller sürekli geliştirilecek

Örgün öğretimlerin teorik derslerini uzaktan eğitim yöntemiyle sürdürülmesi çalışmalarını yöneten Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Şahin, öğrencilerimize sunulacak eğitim materyallerinin sürekli geliştirileceğini ve çeşitlendirileceğini söyledi.

22 binden fazla eğitim içeriği

Üniversitemiz genelinde Öğrenme Yönetim Sistemi’ne yüklemesi yapılan eğitim materyallerinin içerik türleri yönünden dağılımları şu şekilde gerçekleşti:

Ders Kitabı: 1.764
Ders Notu: 13.850
Ders Sunumu: 5.872
Ders Videosu: 120
Ders Kitabı Linki: 528
Ders Notu Linki: 890
Ders Sunumu Linki: 276
Ders Videosu Linki: 1.228
Toplam: 22.031

Kısa süre içerisinde Öğrenme Yönetim Sistemi’ne yüklenen 22 binden fazla eğitim içeriği sayısının önümüzdeki günlerde daha da artacağı ifade edildi.


Öne Çıkan Haberler

uzaktan-eğitim COVID-19

Örgün Öğretimin Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Sunulmasına İlişkin Hazırlıklar Devam Ediyor…

OMAR'dan Çanakkale Zaferi İçin İki Farklı Çanakkale Türküsü Kaydı

koronavirüs toplantı

Üniversitemizden Koronavirüse Karşı Önemli Tedbirler

türk-kahvesi güney-kore

Türk Kahvesi, Güney Kore’de İlgi Odağı Oldu

misak-ı-milli sempozyum

“Misak-I Milli, Milletin Vicdanından Doğan Barışın Göstergesidir”

OMAR Konser

OMAR Mavi Salon Konserleri Düzenlendi