Ufuk Avrupa “Mission Board” Uzman Çağrısı Açıldı

Değerli akademisyenlerimiz,
2021-2027 yılları arasında yürürlükte olması beklenen Avrupa Birliği 9. Çerçeve Programı “Ufuk Avrupa” kapsamında küresel zorlukları hedef alması öngörülen, ölçülebilir ve izlenebilir misyonlar yer alacaktır.
Misyonlar, AB Çerçeve Programlarının yurttaşlara daha iyi anlatılabilmesi, daha ölçülebilir hedefler dahilinde belirlenmesi için oluşturulmuş bir konsepttir.
Bu kapsamda esas olarak “Küresel Sorunlar ve Endüstriyel Rekabet” bileşeni altında belirlenen ve farklı kümelerden beslenen aksiyonların, misyonların ana hedefine ulaştırması amaçlanmaktadır.
Bahsekonu misyonların, misyon kurullarındaki uzmanlar tarafından yürütülmesi planlanmaktadır. Bu uzmanların belirlenebilmesi için aşağıdaki çağrılar açılmıştır. Bu kurullara uzman olarak başvurmak ve ayrıntılı bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız:
•    Commission expert group: Mission Board for adaptation to climate change including societal transformation (E03664)
•    Commission expert group: Mission Board for soil health and food (E03668)
•    Commission expert group: Mission Board for climate-neutral and smart cities (E03667)
•    Commission expert group: Mission Board for healthy oceans, seas, coastal and inland waters (E03666)
•    Commission expert group: Mission Board for cancer
İlgilenen akademisyenlerin, başvurularını Avrupa Komisyonu’na iletmek üzere, ilgili belgelerle birlikte RTD-HORIZON-EUROPE-MISSION-BOARDS@ec.europa.eu mail adresine göndermesi beklenmektedir.
Son başvuru tarihi: 11 Haziran 2019.
Konu hakkında Ofisimizden destek almak için euoffice@istanbul.edu.tr adresinden ya da 0212 440 1903 (Direkt) - 12904 (Dahili) numaralarından bize ulaşabilirsiniz. 

 


Galeri