TABİP, Bilim Diplomasisi ile Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyor

Etkin bir akademik ve bilimsel bir ağ olması hedefiyle Yunus Emre Enstitüsü tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hayata geçirilen TABİP (Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi) ile hem Türkiye’nin akademik ve bilimsel potansiyelinin dünyaya tanıtılması, hem de Türkiye'nin bilim ve teknoloji üretimine destek olunması amaçlanıyor. TABİP kapsamında geliştirilen Portal ve diğer yazılımlar ile yeni, etkin bir akademik ve bilimsel ağ kurulması hedefleniyor. 
  
Portal, Türkiye’deki ve dünyadaki tüm bilimsel gelişmelerden, yeni teknolojilerden ve projelerden haber alınmasına; proje grupları oluşturulmasına; dünyanın herhangi bir yerinde çalışma yapan akademisyenlerle bilgi alışverişine; milli kuruluşlar, bilim adamları, akademisyenler ve üreticilerin Portal üzerinden dünya çapında irtibat kurmalarına ve muhataplarıyla iş birliği yapmalarına imkân sağlanıyor.
 
 TABİP’in mevcut sosyal medya hesapları şu şekilde:
 
Twitter: TABIP_TR ve TABIP_EN
 
Instagram: tabip.global
 
Youtube: TABİP Global
 
Bilim Diplomasisi ile Türkiye olarak dünyamızın ortak sorunlarına çözüm üretmede aktif bir rol alınacağını anlatan video linkine ulaşmak için tıklayınız.

Haber: Öykü Kübra DOĞAN

İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü