“TULİP Ekibini Güçlendirmek: Mentorlukta Ustalarla Ufuk Turu” Eğitimi İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

“TULİP Ekibini Güçlendirmek: Mentorlukta Ustalarla Ufuk Turu” Eğitimi, Baltaş Grubunun desteğiyle 6-7 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda gerçekleştirildi.
Ufuk turu eğitiminde Baltaş Grubu’ndan Eğitimci ve Danışman Psikolog Dr. Tahsin Birgen tarafından TULIP ekibine ve mentor kadın rektörlere mentorluk ve koçluk eğitimi ile uygulamaları aktarıldı.
Eğitimin birinci gününde Baltalimanı Sosyal Tesisleri’nde İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın katılımıyla akşam yemeği düzenlendi.
Ülkemizin ilk ve tek yükseköğretimde liderlik iyileştirme ve kadın liderliği programı olan Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı (TULIP) 2012 yılında kuruldu ve 2013’ten bu yana kadın akademisyenlere liderlik eğitimi ve mentorluk desteği veriyor. TULIP programlarında uzmanlar tarafından eğitimler, kadın rektör ve YÖK üyeleri tarafından mentorluk desteği ile TULIP ekibi tarafından liderlik testleri sunuluyor. Programlara katılan kadın akademisyenler arasından da rektör, rektör adayı, dekan ve diğer idari görevlere atananlar oldu.
“TULİP Kadın Liderliğini Geliştirme ve Güçlendirme Programları Yoğun İlgi Görüyor”
TULİP çerçevesinde kadın akademisyenlere yönelik olarak yürütülen programlar Türkiye’nin çeşitli illerindeki toplantılarda TULİP Kurucusu Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu tarafından tanıtılıyor.
Daha önce yurtiçinde Ankara, Malatya, Nevşehir, Trabzon, Balıkesir ve Giresun’da, yurtdışında Çin ve Pakistan’da çeşitli özel ve genel toplantılarda TULİP kadın liderliğini geliştirme ve güçlendirme programları tanıtıldı ve uygulandı. Bu programlar kadın akademisyenler tarafından büyük ilgi görüyor. Talep üzerine TULİP kapsamında erkek akademisyen ve yöneticiler için de benzer liderlik programları planlanıyor.
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Öne Çıkan Haberler

I.-Dünya-Savaşı’nın-100.-Yılında-Savaş-ve-Toplum-“Eve-Dönen-Asker”-Konulu-Uluslararası-Kongre-İstanbul-Üniversitesi’nde-Düzenlendi

I. Dünya Savaşı’nın 100. Yılında Savaş ve Toplum “Eve Dönen Asker” Konulu Uluslararası Kongre İstanbul Üniversitesi’nde Düzenlendi

Pendik-Kaymakamı-İlhan-Ünsal-İstanbul-Üniversitesi’ni-Ziyaret-Etti

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

İstanbul-Tıp-Fakültesi-Dönem-Birincisi-Hüseyin-Can-Yücel-TUS-Birincisi-Oldu

İstanbul Tıp Fakültesi Dönem Birincisi Hüseyin Can Yücel TUS Birincisi Oldu

I.-Dünya-Savaşı’nın-100.-Yılında-Savaş-ve-Toplum-“Eve-Dönen-Asker”

I. Dünya Savaşı’nın 100. Yılında Savaş ve Toplum “Eve Dönen Asker” Başlıklı Uluslararası Kongre İstanbul Üniversitesi’nde Düzenlenecek

Oluz-Höyük’te-2-Bin-500-Yıllık-Pers-Sarayı-Bulundu

Oluz Höyük’te 2 Bin 500 Yıllık Pers Sarayı Bulundu

“Uluslararası Cam Tarihi Vakfı 21. Kongresi” Başladı