İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri İle Toplantı Gerçekleştirdi

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, 4 Aralık 2018 tarihinde İÜ İstanbul Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
 
Düzenlenen toplantıda İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda İstanbul Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi seçilen 10 Üniversite’den biri olduğunu belirten İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, araştırma üniversitesinin özelliklerinden söz etti. Nitelikli yayın, uluslararası yayın, dış kaynaklı proje, patent, tasarım, lisansüstü eğitim, TÜBİTAK, TÜBA ve YÖK ödüllerinin önemine değinen İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi’nin öğretim eleman sayıları, öğrenci sayıları, İstanbul Üniversitesi’nin 2014-2016 yayın, atıf, H-Index performansları hakkında bilgi verdi.

İstanbul Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi olarak daha ileriye gidebilmesi için belirli hedefler koyduklarını belirten İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Bu amaçla yıllara göre performans tabloları oluşturduk. SCI, SSCI ve A&HCI endeksli dergilerde ortalama makale sayısının 2017-2019 yılı hedefi 2691, 2020-2022 yılı hedefi ise 2837. Bu bakımdan 2022 yılında toplam 5528 SCI, SSCI ve A&HCI endeksli dergilerde ortalama makale daha yayınlamayı hedefliyoruz. Aynı şekilde uluslararası iş birliği ile yapılan SCI, SSCI ve A&HCI endeksli dergilerde ortalama makale sayılarında, atıf puanında, tamamlanan ortalama dış destekli proje sayılarında ve devam eden dış destekli proje sayılarında da 2020 yılı için bir artış taahhüt ediyoruz” şeklinde konuştu.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, YÖK tarafından İstanbul Üniversitesi’nde başlatılan Temel Bilimler Programı (TEBİP), Yurtdışı Doktora Araştırma Bursu (YUDAB) ve Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) hakkında bilgi verdi.

“Tıp Hocaları Akademisyenliğin Ötesinde Birer Sanatkardır”


İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Tıp hocalarının akademisyenliğin ötesinde birer sanatkar olduklarını belirterek, “Seçkin fakat kalabalık öğrenci sayımız ile başa çıkabilmek için YÖK, "misyon farklılaşması" adı altında yeni hedefler, misyonlar belirledi. Biz, hali hazırda bulunan hedeflerimizi sizlerle de istişare ederek geliştirdik. Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği ile üniversite hastanelerimiz için iş birliği içinde çalışıyoruz. Üniversitemiz hastanesi emeklerimiz, çabalarımız, özverimiz ile daha iyi yerlerde olacak. Mali tablodaki yükseliş, istersek neler yapabileceğimizi gösteriyor. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 


İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Öne Çıkan Haberler

6.-Uluslararası-Yükseköğretimde-Kalite-Kongresi-İstanbul-Üniversitesi’nde-Başladı

6. Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Kongresi İstanbul Üniversitesi’nde Başladı

Tunceli'de-Eğitim-Gören-Öğrenciler--İstanbul-Üniversitesi'ni-Ziyaret-Etmeye-Devam-Ediyor

Tunceli'de Eğitim Gören Öğrenciler İstanbul Üniversitesi'ni Ziyaret Etmeye Devam Ediyor

İÜ-OMAR-Konseri-İstanbul-Üniversitesi-Rektörlük-Binası-Mavi-Salon’da-Gerçekleştirildi

İÜ OMAR Konseri İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salon’da Gerçekleştirildi

Fatih-Kaymakamı-Kaan-Peker-ve-Bayrampaşa-Kaymakamı-Osman-Aslan-Canbaba-İÜ-Rektörü-Prof.-Dr.-Mahmut-Ak’ı-Ziyaret-Etti

Fatih Kaymakamı Kaan Peker ve Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ı Ziyaret Etti

İÜ-Rektörü-Prof.-Dr.-Mahmut-Ak’ın-3-Aralık-Dünya-Engelliler-Günü-Mesajı

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Tunceli’de-Eğitim-Gören-Lise-Öğrencilerinin-İstanbul-Üniversitesi-Ziyaretlerinde-İkinci-Hafta-Sona-Erdi

Tunceli’de Eğitim Gören Lise Öğrencilerinin İstanbul Üniversitesi Ziyaretlerinde İkinci Hafta Sona Erdi