İstanbul Üniversitesi ve Tilimsan Üniversitesi İş Birliğinde Gerçekleşen Eğitimin Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi ve Tilimsan Üniversitesi arasındaki ikili iş birliği kapsamında 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Tilimsan Üniversitesi’nden 49 memur ve akademisyene İstanbul Üniversitesi Sürekli Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İstanbul SEM) tarafından eğitim verildi. Eğitimin sertifika töreni 22 Kasım 2018 tarihinde İÜ Rektörlük Binası Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

Törene İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul SEM Müdürü Prof. Dr. Nilgün Çil, İstanbul SEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Zeki Akyurt, İÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ömer İshakoğlu ve Doç. Dr. İbrahim Şaban ile Tilimsan Üniversitesi Öğretim Üyesi Nassima Saidi katıldı.

“Dil Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi Bizim Dışa Açılan Yüzümüz”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak İstanbul Üniversitesi ile Tilimsan Üniversitesi’nin iş birliğinin önemini vurgulayarak, “Biz, üniversitemizin imkânlarını sadece ders vermek, araştırma yapmak için değil; esasında bu birikimi geniş kitlelere duyurmak için de kullanıyoruz. Bunun için farklı paydaşlarımızla üniversitemizin kapasitesini paylaşıyoruz ve ortak iş yapmanın yollarını arıyoruz. Bu anlamda Dil Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi bizim dışa açılan yüzümüz diyebiliriz” dedi.
İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak konuşmasını şu şekilde bitirdi: “Özellikle Tunus, Cezayir ve Fas bizim için ilişkilerimizin çok tarihi derinliklere dayandığı ülkelerdir. Bu sebeple biz sizleri misafir olarak görmüyoruz. Bu binalar bizim ortak kültürümüzün eserleridir. İki ülke olarak pek çok ortak özelliğe sahibiz. Dolayısıyla birçok iş birliği alanımız da olabilir.”

“İstanbul Üniversitesi ile Ortak Projeler Yapılmasını Arzu Ediyoruz”

Tilimsan Üniversitesi Öğretim Üyesi Nassima Saidi konuşmasında, “Tilimsan Üniversitesi olarak bize kapılarını açan İstanbul Üniversitesi'ne; başta İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak olmak üzere organizasyonda emeği geçen tüm öğretim üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Tilimsan Üniversitesi olarak İstanbul Üniversitesi ile birçok alanda ilişkilerin geliştirilmesini ve ortak projeler yapılmasını arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tören, Tilimsan Üniversitesi’nden gelen 49 memur ve akademisyene İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından sertifikalarının takdim edilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Haber: Ecem Yıldız ERGÜN
Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüÖne Çıkan Haberler

İstanbul-Üniversitesi-ile-Uluslararası-Balkan-Üniversitesi-Arasında-Ortak-Diploma-Programı-Çalışmaları-Başlatıldı

İstanbul Üniversitesi ile Uluslararası Balkan Üniversitesi Arasında Ortak Diploma Programı Çalışmaları Başlatıldı

Satınalma-ve-Tedarik-Zinciri-Konferansı-ve-Ödül-Töreni-İstanbul-Üniversitesi’nde-Gerçekleştirildi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Konferansı ve Ödül Töreni İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Kan Bağışı Kampanyası

24-Kasım-Öğretmenler-Günü-Sergisi-İstanbul-Üniversitesi’nde-Açıldı

24 Kasım Öğretmenler Günü Sergisi İstanbul Üniversitesi’nde Açıldı

İstanbul-Üniversitesi-“Üniversitelerimizi-Tanıyoruz-Projesi”-Kapsamında-Tunceli’den-Gelen-Öğrencileri-Ağırlamaya-Devam-Ediyor

İstanbul Üniversitesi “Üniversitelerimizi Tanıyoruz Projesi” Kapsamında Tunceli’den Gelen Öğrencileri Ağırlamaya Devam Ediyor

İÜ-Diş-Hekimliği-Fakültesi-Önlük-Giyme-Töreni-Gerçekleştirildi

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi