İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İSTKA Projesi “İnovasyon Lideri İstanbul” ile 3. Ar-ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ndeydi

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) Projesi “İnovasyon Lideri İstanbul” ile 3. Ar-ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne katıldılar.
Türkiye’nin gelecek vizyonunun ortaya konulduğu 3. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Mimar ve Mühendisler Grubu’nun düzenlediği 3. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’ne İSTKA da katıldı.


İSTKA kendisine slogan olarak İstanbul Üniversitesi’nin “İnovasyon Lideri İstanbul” projesini seçti. Zirvede Üniversitemiz projesinin de yer aldığı İSTKA standı yoğun ilgi gördü.


“Türkiye’nin SAĞLIK Teknolojisi Alanındaki Küresel Rekabet Gücü Ortaya Koyulacak”


Proje kapsamında Türkiye’nin SAĞLIK Teknolojisi alanındaki küresel rekabet gücünü ortaya koymasına, uluslararası değer zincirinde yüksek katma değerli ürünler üretmesine, patent-fikri hakların alınmasına, üniversite sanayi işbirliklerinin gelişmesine, girişimci akademisyen sayısının artmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Leyla Şener, “Proje ekibimizle bulunduğumuz zirvede birçok kurumla ve firma ile görüşmeler sağlandı. İşbirlikleri ve yeni çalışmalar, projeler için ilk adımlar atıldı. Bu projenin bu seviyede olması kolay olmadı. Desteklerinden dolayı İstanbul Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Ak, Rektör Yardımcılarımız, İstanbul Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bahauddin Çolakoğlu, TTM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İsmail Kırbaslar, Biyofizik Anabilim Dalı Başkanımız Prof. Dr. Muhammet Bektaş, Hocamız Prof. Dr. Işıl Albeniz ve adını sayamadığım tüm idarecilerimize, hocalarımıza ve elbette tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.


İki gün süren zirveye Türkiye’nin dört bir yanından Üniversiteler, Teknoparklar, Kalkınma Ajansları ve Ar-Ge Merkezleri katıldı. 2. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi çevre, yeşil teknolojiler, enerji, akıllı ulaşım sistemleri, savunma ve iletişim alanlarında Ar-Ge ve inovasyon liderlerini bir araya getirdi. Zirve süresince 14 oturumda inovasyon ve Ar-Ge’nin lideri 60 konuşmacı, kendi alanlarında Türkiye’nin geleceğini konuştu. Sergide ise Türkiye’nin milli ve yerli projeleri sunuldu.

Prof. Dr. Ahmet Akif Karan’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen İSTKA projesinin danışmanları arasında Prof. Dr. Mustafa Oral Öncül, Prof. Dr. Erol İnce, Prof. Dr. Zeynep Karakaş, Prof. Dr. Artür Salmaslıoğlu, Öğr. Gör. Ahmet Salduz ve Ekrem Aydın yer alıyor.

Haber: Eda FİDAN
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüÖne Çıkan Haberler

İÜ-Rektörü-Prof.-Dr.-Mahmut-Ak-Munzur-Üniversitesi’nde-Konferans-Verdi

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak Munzur Üniversitesi’nde Konferans Verdi

İstanbul-Üniversitesi-Öğretim-Üyelerinden-Uluslararası-Kitap-Bölümü

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Uluslararası Kitap Bölümü

İÜ-Rektörü-Prof.-Dr.-Mahmut-Ak-10.-Uluslararası-Üsküdar-Sempozyumu’na-Katıldı

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak 10. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu’na Katıldı

“İlaç-Sektöründe-360-Derece-Eğitim-Programı”-Ülkemizde-İlk-Kez-İstanbul-Üniversitesi’nde

“İlaç Sektöründe 360 Derece Eğitim Programı” Ülkemizde İlk Kez İstanbul Üniversitesi’nde

YÖK-Başkanı-Prof.-Dr.-Yekta-Saraç’a-“Türk-Fizik-Derneği-2018-Yılı-Özel-Onur-Ödülü”-Takdim-Edildi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a “Türk Fizik Derneği 2018 Yılı Özel Onur Ödülü” Takdim Edildi

Prof.-Dr.-Akın-Savaş-Toklu-Üçüncü-Kez-EDTC-Genel-Sekreterliğine-Seçildi

Prof. Dr. Akın Savaş Toklu Üçüncü Kez EDTC Genel Sekreterliğine Seçildi