İlim Yayma Cemiyeti İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

İlim Yayma Cemiyeti, 22 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrenciler İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından ağırlandı.

Ziyaret kapsamında İlim Yayma Cemiyeti’nden gelen öğrenciler İstanbul Üniversitesi’ni gezerek üniversitenin tarihi hakkında bilgi edindiler. İÜ Beyazıt Yerleşkesi’ni ve Rektörlük Binası’nı gezen öğrenciler İÜ Beyazıt Yangın Kulesi’ne çıkarak İstanbul’un eşsiz manzarasını görme şansı buldular. Ziyaret sırasında öğrenciler İÜ İktisat Fakültesi’ni de gezerek fakültede yürütülen projelerle ilgili bilgilendirildiler.

İstanbul Üniversitesi’ni gezen öğrenciler ardından İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ile İÜ Rektörlük Binası Mavi Salon’da bir araya geldiler.

“Birçok Branşta En Başarılı Öğrencileri Alıyoruz”

İstanbul Üniversitesi’nde yürütülen akademik ve bilimsel faaliyetler hakkında öğrencilere bilgi veren İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “İstanbul Üniversitesi Türkiye’nin en köklü ilk üniversitesi. İstanbul Darülfünunu olarak kuruldu. 1933 yılındaki reform ile Darülfünun adı İstanbul Üniversitesi olarak değiştirildi. İstanbul Üniversitesi 15 fakülte, 12 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 80 Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne sahip büyük bir kurumdur. İstanbul Üniversitesi’nde 80 bin öğrenci eğitim alıyor. Ayrıca Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültemizde 200 bin öğrencimiz var” dedi.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi’ne yerleşen öğrencilerin kendi branşlarında en başarılı öğrenciler olduklarının altını çizerek konuşmasına şu şekilde devam etti: “Birçok branşta en başarılı öğrencileri alıyoruz. Örneğin Hukuk Fakültesi örgün öğretim programına bu yıl 540 öğrenci yerleşti. Yerleşen 540. öğrenci Türkiye 4600.’sü oldu. Sizler üniversite eğitimine başladığınız zaman geniş bir ailenin ferdi olup sonra topluma hizmet edecek hale geleceksiniz. İstanbul Üniversitesi’nde okuduğunuz zaman ise hem bu ailenin bir mensubu hem de mezunu olmanın ne kadar büyük bir güç olduğunu fark edeceksiniz.”

Ziyaret sırasında İlim Yayma Cemiyeti tarafından İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a hediye takdim edildi.

Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Haber: Eda FİDAN
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüÖne Çıkan Haberler

İstanbul-Üniversitesi-ile-Uluslararası-Balkan-Üniversitesi-Arasında-Ortak-Diploma-Programı-Çalışmaları-Başlatıldı

İstanbul Üniversitesi ile Uluslararası Balkan Üniversitesi Arasında Ortak Diploma Programı Çalışmaları Başlatıldı

Satınalma-ve-Tedarik-Zinciri-Konferansı-ve-Ödül-Töreni-İstanbul-Üniversitesi’nde-Gerçekleştirildi

Satınalma ve Tedarik Zinciri Konferansı ve Ödül Töreni İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Kan Bağışı Kampanyası

24-Kasım-Öğretmenler-Günü-Sergisi-İstanbul-Üniversitesi’nde-Açıldı

24 Kasım Öğretmenler Günü Sergisi İstanbul Üniversitesi’nde Açıldı

İstanbul-Üniversitesi-“Üniversitelerimizi-Tanıyoruz-Projesi”-Kapsamında-Tunceli’den-Gelen-Öğrencileri-Ağırlamaya-Devam-Ediyor

İstanbul Üniversitesi “Üniversitelerimizi Tanıyoruz Projesi” Kapsamında Tunceli’den Gelen Öğrencileri Ağırlamaya Devam Ediyor

İÜ-Diş-Hekimliği-Fakültesi-Önlük-Giyme-Töreni-Gerçekleştirildi

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi