Tanıtım
İdare Hukuku ikinci öğretim öğrencilerine yönelik pratik çalışma ilanı için lütfen tıklayınız.
İdare Hukuku tek numaralı öğrencilere yönelik pratik çalışma ilanı için için lütfen tıklayınız.
İdari yargılama hukuku tek numaralı öğrencilerinin amfi değişikliği bilgisi için lütfen tıklayınız.
İdare hukuku tek numaralı öğrencilerin dikkatine.
İdare hukuku ikinci öğretim öğrencilerinin dikkatine.
4 Nisan Cuma günü idare hukuku tek numaralı ve ikinci öğretim öğrencilere yapılacak olan pratik için tıklayınız.
Çift numaralı öğrenciler için: 3 Mart Pazartesi günü idare hukuku dersinde anlatılan idari işlemlerin geri alınması, kazanılmış hak ve haklı beklenti konularına ilişkin örnek Danıştay kararları için tıklayınız.
Kamulaştırma işleminin aşamalarını ayrıntılı olarak gösteren şema için tıklayınız.
Editörlüğünü Doç. Dr. Melikşah Yasin ile Yard. Doç. Dr. Cenk Y. Şahin'in üstlendiği Kentsel Dönüşüm Hukuku kitabı yayımlanmıştır. Kitabın elektronik versiyonu için tıklayınız.
Enstitümüz yayınları arasında yer alan İdare Hukuku ve İlimleri Dergisi (İHİD) (Cilt 15, Sayı 2) yayımlanmıştır. Dergi içeriği için tıklayınız.

HOŞGELDİNİZ

Araştırma Görevlisi mensuplarımızın gayretleriyle özellikle öğrencilerimize katkıda bulunabilmek için bu siteyi oluşturduk.

Bu zemin üzerinden bir yandan derslerde kullanılan yargı kararları, pratik çalışma metinleri ulaşımınıza açılacak, diğer yandan konular hakkında araştırma yapmak isteyenlere yönelik malzeme sunulmaya çalışılacaktır.

Bu tür "mecra"lar bir heyecanla açılıp, daha sonra gelişmeden kalabiliyor. Bu gerçek ve çok rastlanan riskin aşılabilmesi, bu yöndeki gayretlerin artarak sürdürülebilmesi için siteyi ziyaret edenlerle haberleşebilmek, katkılarını (özellikle yapıcı eleştirilerini) alabilmek önem taşımaktadır. Bize yazınız, önerilerinizi bekliyoruz.

Sürekli malzeme ekleyerek siteyi canlı ve her ziyaret edişte yeni verilerle karşılaşılacak hareketli bir içerikle zenginleştirmek istiyoruz.


Vira Bismillah!Aydın Gülan