GÜNCEL DUYURULAR
Yukarı Kaydır
Aşağı Kaydır
Tüm Duyurular >>>
 
 
Kullanıcı Adı : 
Şifre : 
 
Klinik_Lab Cozum_sam
  

KLİNİK LABORATUVARLARI

 


Tarihçe

İ.Ü. Kardiyoloji Enstitüsü, 1979 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi II. Dahiliye Kliniği, Kardiyoloji biriminin katkıları ile Haseki kampüsündeki Akil Muhtar Paviyonunda hizmet vermeye başlamıştır. 1983 yılında gerekli tadilat ve donanımların tamamlanmasını takiben resmen İ.Ü. Rektörlüğüne bağlı modern bir kardiyoloji merkezi haline getirilmiştir. Klinik laboratuvar hizmetleri 1983 yılına kadar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fikret Biyal Merkez Laboratuvarı bünyesinde yürütülmüştür.  İ.Ü. Kardiyoloji Enstitüsünün kuruluşunun tamamlanmasından sonra klinik laboratuvar hizmetleri Enstitü bünyesinde kurulan laboratuvarda Uzm. Dr. Billur Orbay yönetiminde gerçekleştirilmeye başlamıştır.  Biyokimya laboratuarı hastanenin giriş katında yaklaşık 250m2’lik alanda, mikrobiyoloji laboratuvarı ise Transfüzyon Merkezi ile ortak olarak kullandığı ve hastanenin arka giriş kapısının yanında yer alan binada 365 gün 24 saat kaliteden ödün vermeden çağdaş teknolojiler kullanarak hizmet vermeyi sürdürmektedir. 


 
Yönetim Yapısı

Kardiyoloji Enstitüsü Laboratuvarları Sorumlusu (biyokimya uzmanı, profesör) yönetiminde, biyokimya laboratuvarında; 6 biyolog (1 phD), 3 kimyager, 7 laborant, 1 kayıt-sonuç görevlisi, 1 taşıma görevlisi, mikrobiyoloji laboratuvarında; 1 öğretim üyesi (mikrobiyoloji uzmanı, yard. doçent), 4 biyolog (1 MSc), 1 kimyager (MSc), 1sterilizasyon görevlisi görev yapmaktadır. Temizlik hizmetleri laboratuvarlarımızda görevlendirilmiş hastane temizlik elemanları tarafından yürütülmektedir. Ayrıca sayısı dönemsel olarak değişen stajyer öğrenciler bulunmaktadır. 

 

Çalışma Saatleri

Laboratuvar 365 gün 24 saat hizmet vermektedir; hafta içi çalışma saatleri 08.00-16.30 arasındadır. Poliklinik hastaları için hasta kayıt ve numune kabulü saati 08.00-16.00 arasındadır. Test sonuçlarının rapor edilme zamanı testin niteliğine göre değişmekle birlikte rutin testlerin sonuçları aynı gün saat 15.00-16.00 arasında verilir.

 

LABORATUAR TEST REHBERİ
 

 

 

   
   

 


İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü