Duyuru

İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri Otomasyonu Destek Hattını hafta içi Hergün 08:00-23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
0 212 440 00 44

Yukarıdaki zaman aralıklarına bağlı kalmaksızın görüşlerinizi ogrencidestek@istanbul.edu.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

YENİ NOT SİSTEMİ VE OTOMASYON İLE İLGİLİ REKTÖRLÜK AÇIKLAMASI

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yaklaşık 74.000 öğrencisi ile çok büyük bir yükseköğretim kurumu olan üniversitemizde eğitim, bilim ve teknoloji alanındaki çağdaş gelişmelerin gereği olarak yeniden yapılanmaya gidilmiş, bu bağlamda “İstanbul Üniversitesi Entegre Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi” kurulmuştur. Uzun ve katılımcı bir çalışmanın ürünü olan ve 21 Eylül 2010 tarihinde resmi gazetede yayınlanan yeni “Eğitim-Öğretim Yönetmeliği” ile ölçme ve değerlendirmelerin 2010-2011 öğretim yılından itibaren bu sisteme göre yürütülmeye başlandığını biliyorsunuz. Doğal olarak bu köklü bir değişiklikle beraber bazı sorunlar da gündeme gelmiştir. Bu süreçte, özellikle sizlerden gelen yakınmalar değerlendirilmiş, önceki sistemden kaynaklanan veya yeni sistemin getirdiği bazı mağduriyetleri gidermeyi amaçlayan önlemler ivedilikle alınmıştır. Bundan böyle de her geri bildiriminiz titizlikle değerlendirilecektir. Yeni sistemin bilimsel temelli, dersten geçmeyi ve yüksek not almayı zorlaştırmayan ve haksız not dağılımları yaratmayan, üniversite genelinde not ortalamasını olumlu olarak etkileyen çağdaş bir sistem olduğuna ve geçiş süresindeki sıkıntıların üniversitemiz tarafından hocası, öğrencisi ve idarecisiyle birlikte hızla aşılacağına yürekten inanıyoruz.


Açıklamanın tam metnini görmek için TIKLAYINIZ.


Duyuru kez okunmuştur.